Tomasz Ancipiuk

powrót

TomekTomasz swoją karierę rozpoczął w 1997 w PKO BP Banku Polskim na stanowisku informatyka. To tu po raz pierwszy spotkał się w „wielką” informatyką, kiedy uczestniczył przy wdrożeniu głównego systemu informatycznego. W tym samym czasie prowadził również zajęcia praktyczne dotyczące obsługi programów wspomagających pracę firm i banków – “Informatyka w bankowości” w WSMiIU w Białymstoku. Założył też swoją pierwszą działalność gospodarczą, w której zajmował się tworzeniem serwisów internetowych.

2001 rok, to kolejny etap kariery Tomasza, który objął stanowisko kierownika IT w Philips Polska, realizując projekty korporacyjne o międzynarodowej skali i innowacyjności. To tu zdobył doświadczenie biznesowe, podczas uczestnictwa we wdrożeniach systemu klasy ERP – MFG/PRO i SAP. W tym czasie ukończył prestiżowe studia MBA w WSFiZ w  Białymstoku z wynikiem bardzo dobrym. Swoją praktyczną wiedzę dotyczącą zarządzania projektami potwierdził zdobyciem międzynarodowego certyfikatu Prince II.

Następnie przez kilka lat był Dyrektorem Informatyki jednej z największych firm produkcyjnych na Podlasiu odpowiadając za jej informatyzację i  zainicjowanie większości zmian w tym zakresie. Tu też był głównym szefem strategicznego dla firmy projektu z zagranicznym klientem, gdzie odpowiadał za wszystkie jego aspekty.

W swojej karierze uczestniczył w kilkudziesięciu projektach informatycznych i biznesowych o krajowej i międzynarodowej skali. Uważa, że jedyną stałą rzeczą w biznesie jest zmiana.

W życiu codziennym interesuje się sportem i wędkarstwem. Jest pasjonatem roślinności, zarówno tej rosnącej w domu, jak i ogrodzie.

powrót