Systemy motywacyjne dla Handlowców

Działy sprzedaży w firmach podlegają specyficznym wymogom. Podstawą ich działania musi być świeżość, dynamika oraz duża odporność na stres. Aby temu sprostać potrzebna jest nienaturalna dla każdego człowieka, niezmienna w czasie motywacja. Niestety motywacja każdego pracownika z czasem słabnie, a do tego dochodzi efekt wypalenia zawodowego. Zwykle firmy radzą sobie w ten sposób, że co jakiś czas wymieniają handlowców. Ma to taką wadę, że każdy nowy człowiek w organizacji potrzebuje pewnego czasu na aklimatyzację, a jeszcze dłuższego na to, żeby stać  się w pełni efektywny.

Receptą na te problemy jest opracowany przez nas, na bazie doświadczeń w dziesiątkach firm, nasz autorski wielobodźcowy system motywacyjny, który łączymy z systemem wynagrodzeń istniejącym w danej firmie. Dzięki temu uzyskujemy następujące zauważalne

motywacjaKorzyści:

  • Zwiększony wynik finansowy – w pracy handlowca najważniejszy jest efekt, dlatego celem każdego dobrego systemu motywacyjnego jest osiąganie konkretnego wyniku sprzedaży.
  • Realizacja strategii – skupienie pracowników na tych celach, na których najbardziej zależy pracodawcy.
  • Niegasnąca motywacja – motywacja pracowników dzięki kombinacji bodźców podlega dużo mniejszej fluktuacji.
  • Brak efektu wypalenia zawodowego – czas w którym pracownik jest pożyteczny dla firmy wydłuża się o kilkadziesiąt procent.

Efekty:

Dobrze skonstruowany system motywacyjno – wynagrodzeniowy zmniejsza realne wydatki na wynagrodzenia handlowców o 8 – 10 % i podnosi wydajność sprzedaży o kilka procent.

Nasze systemy cechuje wysokie poczucie sprawiedliwości, dzięki czemu nie ma oporów przed ich wdrożeniem. Są one skonstruowane w ten sposób, że realizują wyznaczone przez pracodawcę cele.

 

Skontaktuj się z nami