Mariusz Januszewski

powrót

MariuszMariusz swoją pierwszą firmę otworzył już na III roku studiów wydziału prawa, wówczas jeszcze filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Była to Agencja Promocji Mody i Reklamy. Firma zajmowała się produkcją i emisją reklam w większości ówczesnych telewizji kablowych i regionalnych. Oprócz reklam były to również inne produkcje audio wizualne w tym np. teledyski. Drugą częścią działalności firmy była promocja mody. Agencja posiadała własne modelki i modeli i organizowała pokazy specjalizując się w modzie fryzjerskiej Współorganizowała miedzy innymi międzynarodowy festiwal mody fryzjersko kosmetycznej na których gościli czołowi styliści z Mediolanu, czy Nowego Jorku. W tym okresie swego życia Mariusz zdobył i ugruntował tak teoretyczną, jak i  przede wszystkim praktyczną wiedzę na temat kreowania wizerunku czy efektywności reklamy.

W roku 2000 rozpoczął współpracę z firmą konsultingową Personel&Marketing, gdzie pod kierunkiem prof. Paliwody w ciągu 2 lat stał się najlepszym młodym pracownikiem firmy uczestnicząc w wielu projektach na rzecz dużych firm w Polsce wschodniej. Wtedy też, po serii testów psychologicznych, okazało się , że posiada znakomite predyspozycje do pracy jako trener. Tak zaczęła się jego pasja, która trwa do dziś. Ludzie, pracownicy, menadżerowie, komunikacja, przepływ informacji, szkolenia. Od grudnia 2004 r. pracuje już pod własnym szyldem jako specjalista zarówno od wizerunku firm, jak i podnoszenia efektywności ich funkcjonowania. Uczestniczy w dziesiątkach projektów tym razem koncertując się na sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Jest jedną z nielicznych osób, która łączy 3 specjalizacje – zasoby ludzkie, funkcjonowanie firmy i wizerunek. Jak sam twierdzi dopiero branie pod uwagę tych 3 aspektów pozwala mu na znajdowanie trafniejszych rozwiązań.

W zakresie zasobów ludzkich specjalizuje się w coachingu kadry kierowniczej i zespołów sprzedażowych oraz rekrutacji (90% trafności). Jeżeli chodzi o wizerunek i reklamę stawia na aspekty efektywności przekazu. Jeżeli chodzi o procesy wewnątrz organizacji jest osobą do zadań specjalnych.

Kilkakrotnie proszony był o prowadzenie zajęć na białostockich uczelniach. Współpracował między innymi z WSFiZ, czy UwB prowadząc takie przedmioty jak systemy identyfikacji wizualnej lub zasady doboru kadr.

Prywatnie pasjonuje się angielską piłką i śledzi rozgrywki Premier League. Sam również, o ile czas mu na o pozwala, czynnie uprawia ten sport, niestety na boiskach polskich, a nie angielskich 🙂 Uwielbia literaturę fantasy i rozmowy z ludźmi.

powrót