• Zobacz ofertę:  Rekrutacje

  Pracuj z najlepszymi. Rekrutacje.

  Dobry pracownik to klucz do sukcesu w każdej firmie. Nic, więc dziwnego, że pracodawcy chcą pozyskać do swoich zespołów wyłączenie najlepszych.

  Podejmując decyzje o zatrudnieniu osoby, która będzie Naszą wizytówką przed Naszymi Klientami, od której będzie zależała Nasza sprzedaż a tym samym Nasz zysk stoimy przed wieloma dylematami.

  Czy nowy pracownik poradzi sobie z tym zadaniem? Czy będzie uprzejmy dla Klientów, czy poradzi sobie w przypadku reklamacji, czy będzie w należyty sposób dbał o firmową kasę, czy będzie przychodził do pracy punktualnie?

  Wątpliwości można mnożyć bez końca.

  A za każdym elementem, na który pracodawca patrzy pod kątem praktycznym, kryją się określone cechy osobowe kandydata, które w procesie rekrutacji trzeba wyłuskać. Punktualność, uczciwość, cierpliwość, umiejętność opanowania w sytuacjach trudnych.

  Tylko jak? Skoro coraz częściej kandydaci do pracy w CV kłamią, a na rozmowy kwalifikacyjne przygotowują się zgodnie ze schematami opisanymi w książkach, przez co wypadają lepiej i nie ujawniają swoich rzeczywistych cech i predyspozycji. I niestety często o tym można się przekonać dopiero po jego zatrudnieniu. A zatrudnienie niewłaściwej osoby niesie za sobą ogromne konsekwencje.

  Nic nam nie zwróci Klientów źle obsłużonych, którzy korzystają już z usług konkurencji.

  Nic nam nie zwróci czasu i pieniędzy poświęconych na przygotowanie pracownika do pracy.

  Wszystko to prowadzi do strat i pomniejszenia dochodów firmy. A do tego musimy zaczynać poszukiwanie od początku, czyli kolejne straty czasu i pieniędzy.

  Koszt pozyskania nowego Klienta jest średnio 10 razy wyższy niż koszt utrzymania starego.

  Dlatego nie bójmy się powierzać rekrutację wyspecjalizowanym firmom. Badania pokazują, iż rekrutacja prowadzona przez nieprzygotowaną osobę jest około 70 % mniej trafna. Co to oznacza w praktyce? To, że zwykle trzeba proces rekrutacji powtarzać, lub godzić się na fakt, że wybrany pracownik nie jest idealny.

  Dobre wyniki firmy to jej dobrzy pracownicy. Warto, więc wybierać tych najlepszych. Jak jednak podczas rozmowy rekrutacyjnej zweryfikować cechy kandydata? Jak nie dać nabrać się na ładny wygląd? Jak nie szukać w kandydatach własnych cech, które cenimy i na tej podstawie podnosimy ogólną ocenę, niezależnie od wymagań na danym stanowisku? Podstawowych błędów popełnianych podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest około 15. Do tego dochodzą pomyłki związane z niewłaściwie zredagowanym ogłoszeniem o pracę; źle, lub w ogóle nie przygotowanym profilu kompetencyjnym stanowiska oraz kandydata; selekcją CV tylko w oparciu o kryterium doświadczenia itd.

  I choć w pierwszym momencie może się wydawać, że współpraca z firmą zewnętrzną w zakresie rekrutacji jest niepotrzebnym wydatkiem, po analizie wszystkich czynników okazuje się, że współpraca ta oznacza oszczędność czasu i pieniędzy.

  Dlaczego Polska Grupa Konsultingowa?

  PROFESJONALIZM. Specjalizujemy się w budowie zespołów sprzedażowych, od poziomu sprzedawcy do poziomu dyrektora handlowego.

  SKUTECZNOŚĆ. Spośród wszystkich osób w działach handlowych, których zrekrutowaliśmy, prawie wszyscy przepracowałi u danego pracodawcy minimum 1 rok.

  ODPOWIEDZIALNOŚĆ i GWARANCJA. Jesteśmy odpowiedzialni za swoje wybory, jeśli pracownik nie sprawdził się podczas okresu próbnego nie ponosisz żadnych kosztów.

  ZYSKUJESZ:

  1. Sprawdzonego pracownika

  Rekrutując sprzedawców weryfikujemy ich pod kątem umiejętności sprzedaży, uczciwości i operatywności. Te cechy są najbardziej pożądane przez potencjalnych pracodawców.

  1. Czas

  Nie tracisz go na proces rekrutacji, umieszczanie ogłoszeń, selekcję CV, wybór kandydatów – cały proces rekrutacji to 3 dni pracy Twojego pracownika. A jeśli trzeba go powtórzyć to jeszcze dłużej.

  1. Pieniądze

  Nie tracisz pieniędzy na przygotowanie osoby, która się nie nadaje.

  Ale przede wszystkim zyskujesz pieniądze, które pozostawią u Ciebie Twoi zadowoleni z obsługi Klienci.

   

  Proces rekrutacji przeprowadzimy za Ozł.

  Inwestujesz tylko w sprawdzonego przez siebie pracownika.

  Skontaktuj się z nami